Доверяващият се пациент отново изпотява лекарствата

Anonim

Изглеждаше, че Попс щеше да премине курса си на лечение с ципрофлоксацин за инфекция на пикочния мехур, без да изхвърли този фактор за кръвосъсирването от този път. Изглеждаше така. Няма такъв късмет.

Миналата седмица - последната му седмица на Ciprol - резултатите от кръвните тестове на Поп се върнаха твърде високо. Подобно на другия път, когато е взел ципрол миналата пролет, антибиотикът взаимодейства с кръвта си, , и направи кръвта му прекалено тънка, което представлява риск от .

Беше достатъчно високо, за да се обади медицинската сестра на поп Джина да каже, че трябва да пропусне Coumadin за няколко дни. Така че аз се обадих на Pops и му казах да пропусне "синята таблетка и половин розовата таблетка" (4.5 mg) за следващите два дни. На следващия ден, благодарение на Деня на благодарността, отидох и взех поп за вечеря на Деня на благодарността, проверих организатора на хапчето и потвърдих, че не е взел хапчетата за двата дни.

- Сега просто се върнете да приемате хапчетата както преди - казах аз.

Имахме хубава Ден на благодарността и през следващите няколко дни имахме семейни излети със съпругата и дъщерите ми и не видях попа за три дни, докато не се върна да го взема за друг кръвен тест. За моя изненада открих, че внимателно е взел хапчетата Coumadin от неговия организатор на хапчета и не е ги взел и за встъпващите дни.

На следващия ден Джина призова да каже, че новият кръвен тест на Поп показа, че кръвта му не е достатъчно тънка. Казах й какво се е случило и лекарят каза да напусне дозата, тъй като сега е, че попс отново приема хапчетата. Поне аз предполагам, че е така.

Да, той е. Току-що се обадих да проверя.

Пази се,

Jeff

Доверяващият се пациент отново изпотява лекарствата
Категория На Медицински Въпроси: Съвети